Hukuki Cevaplar

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP

Sayın Cumhurbaşkanımız,

Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik 2,5 senedir devam eden kapsamlı kumpas hareketinin asıl hedefi, şahsınıza ve makamınıza yönelik bir güçsüzleştirme ve itibarsızlaştırma politikasıdır. Sizin de takdir edeceğiniz gibi camiamız;

Belediye seçimlerinden itibaren şahsınızı ve Türk İslam ülküsüne olan bağlılığınızı büyük bir kararlılıkla desteklemiş ve bu nedenle her çabayı göstermiştir.

Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığınız döneminde başta Sayın Adnan Oktar olmak üzere camiamıza mensup her kişi, var gücüyle sizi desteklemiş ve bu desteğin dört bir yana ulaşması için çaba göstermiştir.

Dindar bir nesil yetişmesi, maneviyatın güçlenmesi ve bu konuda size olan desteğin artması için yayınlarla, kitaplarla, yazılarla, konferanslarla gösterdiğimiz destek ve fayda eminiz ki çok iyi bilinmektedir.

Evrim teorisini bilimsel anlamda ortadan kaldırıp, materyalist ideolojinin kalbine bıçak saplayıp, genel başkanlığını yaptığınız partinize ve hedefinize yönelik ideolojik bir temel oluşturduğumuz takdirinizdedir.

Size destekçi olan toplulukların sadece birer destekçi değil, size ideolojik bağı olan sağlam kesimler olmasında kuşkusuz ki bir payımız vardır.

Sahil kesimlerinin dindarlaşması ve dindarlara önyargıdan uzaklaşmasının, aynı zamanda iktidar partisi tarafından o dönemde büyük ölçüde kazanılmasının en büyük sebeplerinden biri olduğumuz açıktır.

Toplumun kapalıya da açığa da, türbanlıya da şortluya da eşit ve sevgiyle bakmasının zemini çabalarımızla oluşturulmuş ve bu durum dindar kimliği ile tanınan iktidar partisinin yollarını büyük ölçüde açmıştır.

Yurt dışında şahsınıza ve hükümetimize yönelik önyargılı, hatalı, öfkeli ve tehlikeli fikirler, Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarının yurt dışında yazdığı yazılar ve gerek siyasiler gerekse kanaat önderleri ile yapılan görüşmeler sonucunda büyük ölçüde değişmiştir.

Bütün bunlar tüm dünyanın gözleri önünde olmuştur. Keza, İstanbul'a çeşitli baron ve baroneslerin gelmesinin ardından camiamıza yapılan kapsamlı kumpas, 2,5 yıldır yaşadığımız hukuksuzluklar ve bizleri dağıtma ve yok etme hareketinin en temel sebebi, VERİLMİŞ OLAN BU ÖZVERİLİ DESTEĞİN ORTADAN KALDIRILMASI İÇİNDİR.

Camiamızın bu kumpas ile abluka altına alınmasıyla;

Şahsınıza ve iktidar partisine ideolojik desteğin kesilmesi hedeflenmiştir.

Sizin idarenizdeki bir Türkiye'de, özellikle Müslüman toplulukların bu şekilde kumpaslarla kolaylıkla susturulabileceği gibi fütursuzca bir mesaj verilmeye çalışılmıştır.

Bu görünüm altında özellikle Müslümanlara "güvende değilsiniz" mesajı verilmiş ve Müslüman/dindar lider olarak tüm sorumluluk size yıkılmak istenmiştir.

Türkiye, hukukun işlemediği, kumpasların başarılı olduğu bir ülke görünümüne sokulmak istenmiştir.

Hukukumuza kendilerince zeval getirerek, ülkemizin kalkınmasını, yabancı yatırımcının gelmesini engellemeye çabalamış ve bu başarısızlığı da sizin politikalarınıza yüklemeye çalışmışlardır.

Yine hukukumuza kendilerince zeval getirerek, ülkemizi, kendi vatandaşımızın terk ettiği, farklı dinlere mensup kişilerin barınamadığı bir ülke haline getirmeye çalışmışlardır.

Yaşadığımız kumpas, 2,5 yılı bulan tutukluluklar ve basındaki sonu gelmeyen karalama kampanyalarının tümü BİZİM ÜZERİMİZDEN ŞAHSINIZI, MAKAMINIZI VE POLİTİKALARINIZI ETKİSİZ HALE GETİREBİLMEK İÇİN KURGULANMIŞ BİR OYUNDUR.

Camiamıza kurulan kumpasın kurgulayıcıları, ortada bir suç ve hakkımızda bir suç delili olmadığını gayet iyi bilmektedirler. Sırf size olan desteğimizi ve oluşturduğumuz güçlü altyapıyı ortadan kaldırabilmek için ASLINDA SADECE DAĞILMAMIZI, YANİ BİZİ SUSTURMAYI İSTEMEKTEDİRLER.

Soruşturmamız kapsamında etkin pişman devşirebilmek için cezaevlerini teker teker gezip her bir arkadaşımızı tehditlerle ikna turlarına çıkan bir kısım avukatlar, görüştükleri arkadaşlarımıza devlet adına şu pervasız açıklamaları yapmışlardır:

  • DEVLET SİZİN GRUBUN DURUŞUNU BEĞENMİYOR, BU YÜZDEN GERÇEKTEN SİZE YÖNELİK ÖZEL UYGULAMALAR VAR.
  • SİZ NEDEN YATTIĞINIZI BİLMİYORSUNUZ, DEVLETİN DE SİZİ NEDEN YATIRDIĞINA DAİR SOMUT BİRŞEYİ YOK. AMA DOSYANIZ BOŞ-DOLU FARK ETMEZ, BURADA BİLEREK BEKLETİLİYORSUNUZ.
  • FARKLI CEZAEVLERİNE DAĞITILMANIZIN SEBEBİ ARANIZDAKİ İRTİBATI KOPARTMAKTI.
  • SİZİN GİBİ ÖRGÜT DOSYALARINDA TCK ÇALIŞMAZ, DEVLET SADECE SENİN DURDUĞUN YERE BAKIYOR.
  • ÜSTELİK GRUPTA OLAN BİRÇOK ŞEYİN DE SUÇ OLMADIĞINI HERKES BİLİYOR. SADECE DEVLET BU YAPININ BU ŞEKİLDEKİ VARLIĞINDAN RAHATSIZ.
  • -SÖZDE- İTİRAFLARDA BULUNANLARI, DEVLET; TAMAM BU DURUMU ANLADI, BANA KARŞI GELMİYOR” DİYEREK SERBEST BIRAKIYOR VE SAVCILIKTA HAKKINDAKİ SUÇLAMALARI DÜŞÜRÜYOR.
  • İTİRAFÇI OLUP DOSYASI AĞIR OLANLAR DA SERBEST YARGILANACAKLAR VE BAZI SUÇLARI DÜŞECEK VE EN SONUNDA YANİ 3 SENE SONRA “HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASI” VEYA “BERAAT” OLACAK ŞEKİLDE DAVA BİTECEK.
  • DEVLET İTİRAFÇI OLUP İFADE VERENİ GÖRMEK İSTİYOR. BU NEDENLE KONULAR BÖYLE İLERLİYOR. BAŞKA HİÇBİR NEDENİ YOK.
  • DEVLET ŞU AN SİZİN BULUNDUĞUNUZ KONUMU İSTEMİYOR VE HOŞLANMIYOR.
  • MAALESEF YARGI SİSTEMİ KENDİ BAŞINA KARAR ALAMIYOR, ONLARIN DA EMİR ALDIKLARI YERLER VAR.

Bu galiz açıklamalardan da açıkça anlaşılabileceği gibi tutuklanma aşamasından itibaren amaç, sadece aramızdan sözde etkin pişman çıkarabilmek ve sözde bizi birbirimize düşürebilmektir. Ancak hedeflenen şey olmamıştır.

Geçtiğimiz günlerde davamıza bakan Cumhuriyet Savcısına ziyarette bulunan 2 müşteki ve bir etkin pişman, davanın tamamen bir kumpas davası olduğuna dair çeşitli belgeler ve bilgiler sunmuş ve Sayın Savcımız, ŞAYET BU BİLGİLER ORTAYA DÖKÜLÜRSE HER ŞEYİN BAŞTAN YAZILMASI GEREKTİĞİNİ açıkça ifade etmiştir. Söz konusu bilgileri "DOSYA ÇÖKER VE KUMPAS AÇIĞA ÇIKAR" ENDİŞESİ İLE KULLANMAK İSTEMEDİĞİNİ BELİRTMİŞTİR. Tarafımıza isnat edilen HİÇBİR SUÇTAN BİR ŞEY ÇIKMADIĞINI, verilen bilgi ve belgelerin açığa çıkması ile de DOSYANIN DÜŞECEĞİNİ ama bunu GÖZE ALAMAYACAĞINI ifade etmiştir. Söz konusu görüşme detayları gerek HSK'ya gerekse Sayın Mahkememize bildirilmiş bulunmaktadır.

Görülebildiği gibi hedef suçu veya suçluyu belirlemek değildir. Suçsuzluğumuz bilinmesine ve belgelenmiş olmasına rağmen hakkımızda kaçınılmaz bir ceza kararı çıkacağı, bunun engellenmesinin de kabul edilebilir bir şey olmadığı buradaki diyalogda açıkça ifade edilmektedir.

Yakın bir zamanda Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmakta olan Hasan Doğan'ın da "bir dağılamadılar gitti" şeklindeki asılsız olduğunu düşündüğümüz sözleri bize ulaşmış durumdadır. Gerçekliğinin olmadığına inanmak istediğimiz bu sözlerin, eğer gerçekten sarf edilmişse, neden söylendiği, kim veya kimler tarafından körüklendiği kanaatimizce mutlaka tespit edilmelidir.

Dağılmamız konusunun böylesine büyük bir mecburiyet gibi gösterilmeye çalışılmasının tek sebebi, birlikte güçlendirdiğimiz ve size de destek sağlamış olan ideolojimizi ortadan kaldırabilmektir. Bir kısım sinsi odaklar, evrim teorisini yıkan, dindarları güçlendiren, Türk-İslam ülküsünün temelini sağlamlaştıran ideolojik kararlılığımızın, sizin 2023'lere, hatta daha sonrasına kadar iktidarda bulunmanızın en önemli desteği olacağının farkındalar. SİZE OLAN DESTEĞİMİZİN, HER ŞARTTA VE KONUMDA MUTLAKA DEVAM EDECEĞİNDEN, DEVLETE VEYA HÜKÜMETE KARŞI BİZLERİ KÜSTÜRME PLANLARININ BOŞA ÇIKMIŞ OLDUĞUNDAN EMİNLER. Kirli plan projelerle, hain darbe girişimleriyle yapamadıklarını size bu yolla yapmaya çalışmaktalar. ARKA PLANDAKİ DOST VE DESTEKÇİLERİNİZİ, SİZE GÜÇ VEREN İDEOLOJİLERİ YIKARAK, SİZİ KENDİLERİNCE YALNIZLAŞTIRARAK, ÜLKENİN GİTGİDE ARTAN SORUNLARIYLA BAŞ BAŞA BIRAKARAK VE BÜTÜN SORUMLULUĞU ÜZERİNİZE BIRAKARAK ŞAHSINIZI EZMEK VE GÜÇSÜZLEŞTİRMEK HEDEFİNDELER.

Şu anda yanınızda destekçiniz olan, canla başla çalışan, kendisini ispat etmiş elbette pek çok kıymetli insanlar var. Ancak yanınızdaki her insanın zor zamanda da yanınızda olup olmayacağının bir garantisi elbette yok. Ancak BİZLER, DEVLETİN BEKASINI VE İSTİKRARINI ESAS ALARAK, HER ZOR ZAMANDA MUTLAKA YANINIZDA OLDUK VE BUNDAN SONRA DA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

BU KARANLIK SÜREÇTE, DEVLETİMİZLE İLGİLİ BİZLERE SÖYLENEN HADSİZ SÖZLERİ HİÇBİR ZAMAN DİKKATE ALMADIK, ASLA ALMAYIZ. DEVLETTE KİN VE ÖFKE OLMAZ. DEVLET ADİL, ASİL, MAKUL VE ANLAYIŞLIDIR. BİZLER DEVLETİMİZİ TANIRIZ VE SONUNA KADAR DEVLETİMİZİN VE SİZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA OLMAYA ALLAH'IN İZNİYLE DEVAM EDECEĞİZ.

Saygılarımızla,