10. BASINDA YER ALAN HAYALİ VE MESNETSİZ SUÇ İSNATLARI

10.7. Toprak altına gömülü para, ceset arandığı şeklindeki haberler iftira niteliğindedir

Operasyonu takip eden günlerde, toprağın altına gömülmüş 200 milyon TL para bulunduğu, polisin toprağa gömülü silah, ceset ve para bulmak için kapsamlı arama başlattığı, bunun için dedektörler ve kepçeler kullanıldığı şeklinde haberler yayınlanmıştır.

Yine dikkat çekmek isteriz ki, bu uydurma haberlerde de FETÖ’nün mucidi olduğu “kara propaganda” taktiği devreye girmiştir. Tüm haberlerde “200 milyon TL”, “gömülü ceset” gibi uydurma laflar bire bir aynı metin ve hayal ürünü içeriklerle bütün basın organlarında aynı anda yer almıştır. Ne yazık ki bu basın organları haberi servis eden gizli bir el tarafından yanlış yönlendirilmiştir.

Nitekim yapılan bunca asılsız habere rağmen, tabii ki tek kuruş gömülü para bulunamamıştır. Bulunamaması da normaldir çünkü yoktur. Ancak bu haberi büyük bir heyecanla sayfalarına taşıyan basın yayın organlarımız, yaptıkları haberin boş çıktığını, söyledikleri suç unsurlarının bulunmadığını gizlemişlerdir. Yönelttikleri iftiraları düzeltme ihtiyacını ne yazık ki hissetmemişlerdir.

İşin aslında bu iftiranın atılma sebebi aslında çok açıktır. Husumetli müştekiler, Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın evlerinde, kasalarında, şirketlerinde ve banka hesaplarında böyle bir meblağın olmadığını çok iyi bilmektedirler. Ancak, söz konusu soruşturma Mali Suçlarla Mücadele bürosunca başlatıldığı için husumetli müştekiler bu yönde bir iftiraya ihtiyaç duymuşlardır.

Halbuki, 200 milyon lira gibi akıl almaz büyüklükte bir paranın toprak altına gömülemeyeceği açıktır. Ancak husumetli müştekiler için tek amaç, Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız hakkında olabildiğince fazla şaibe ve kamuoyu infiali uyandırmak ve medya vasıtasıyla bu safsataları gündemde tutmaktır.