10. BASINDA YER ALAN HAYALİ VE MESNETSİZ SUÇ İSNATLARI

10.8. Sayın Adnan Oktar’ın güya Koçak ailesinden iki kızı kaçırıp alıkoyduğu iddiası art niyetli ve gerçek dışıdır

11 Temmuz 2018 tarihli polis operasyonunu takip eden günlerde, birçok basın yayın organında güya Sayın Adnan Oktar’ın Şeyma Koçak ve Büşra Koçak isimli yaşı küçük kızları kaçırıp zorla alıkoyduğu, kızların nerede olduğunun bilinmediği, kendilerinden haber alınamadığı şeklinde mesnetsiz ve gerçekliği olmayan haberler yayınlanmıştır.

OYSA İŞİN ASLI BU ŞEKİLDE DEĞİLDİR!

Elvan Koçak isimli bir baba 2018 yılının ilk ayında bir anda Avusturya’dan gelerek camiamıza husumeti herkesçe bilinen Akit TV’nin bazı muhabirlerinin de teşvik ve yönlendirmesiyle kızlarının güya Sayın Adnan Oktar tarafından zorla alıkonulduğunu iddia etmiş ve şikâyette bulunmuştur. Baba Koçak hemen her gün televizyon ekranlarına çıkartılıp Sayın Adnan Oktar aleyhinde konuşturulmuş ve bu sayede kamuoyu infiali oluşturulmak istenmiştir.

Baba Koçak’ın şikâyeti üzerine İstanbul Anadolu C.B.Savcılığınca 2018/7617 numaralı bir soruşturma başlatılmış ve kapsamlı bir tahkikat yapılmıştır. TBAV camiası mensuplarına husumetli kişi/kurumlarca yakinen takip edilen bu soruşturma aylarca gündemden düşmeyen manşetlerle yönlendirilmek istenmiştir.

Ancak, Sayın Savcılık yaptığı tahkikatlarin nihayetinde; 26.04.2018 tarih 2018/60905 K sayılı kararıyla takipsizlik kararı verilmiştir. Kararda, “…Büşra Koçak’ın velayetinin ortak olması ve annesi Gülperi’nin bilgisi dahilinde Adnan Oktar’ın televizyon programına katılmış olması, diğer yandan bu kişilerin Adnan Oktar’ın yanında cebir, tehdit yahut hukuka aykırı sair bir davranış zoruyla tutulduklarına dair somut nitelikli bir ihbar veya delil bulunmadığından…” denmiştir.

Söz konusu karar kesinleşmiştir.

Kaldı ki gerek anne Gülperi Koçak, gerekse kızları Büşra ve Şeyma Koçak, kameralar karşısında babaları Elvan Koçak’ın tüm iddialarının mesnetsizliğini anlatmış, kendi rızalarıyla Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızla görüştüklerini ve son derece mutlu olduklarını samimi şekilde açıklamışlardır. Açıklamaların linkleri aşağıdadır:

https://www.youtube.com/watch?v=pXj88dqMvRs

https://www.youtube.com/watch?v=dDVQVe46_JI

https://www.youtube.com/watch?v=jmMDvJnuKwE

https://www.youtube.com/watch?v=rhRu_pnJsTc

Tüm bunların ötesinde; baba Koçak’ın İstanbul’a geldiği günden itibaren kızlarına ve eski eşine verdiği rahatsızlık ve yaptığı tehditler nedeniyle İstanbul 3. ve İstanbul 6. Aile Mahkemeleri tarafından 2 ayrı koruma kararı verilmiştir.

Tüm bu savcılık ve mahkeme kararları Elvan Koçak’ın iddialarının doğru olmadığını ve Elvan Koçak’ın farklı niyetler peşinde olduğunu belgelemektedir.