13. SAYIN ADNAN OKTAR VE TBAV CAMİASININ DEVLETİMİZİ KORUYUP YÜCELTEN ÇALIŞMALARI

13.2. Ulusal ve uluslararası konferanslar

TBAV gönüllüleri tarafından Türkiye’de ve yurtdışında 5000’in üzerinde ulusal ve uluslararası konferans düzenlendi.

BAV tarafından 1990 yılından itibaren Türkiye’nin ve dünyanın en ciddi problemlerine çözüm yolları aramak amacıyla çok sayıda konferans organize etti. Bu konferanslara konuşmacı  veya konuk olarak çok sayıda fikir önderi, devlet adamı, sanatçı, siyasetçi ve akademisyen iştirak etti.

1998 yılında uluslararası “Evrim Teorisinin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği” konferansları serisi başladı. 4 Nisan 1998’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda, sonra 5 Temmuz 1998’de yine aynı salonda ve 12 Temmuz 1998’de Ankara Sheraton Otel Konferans Salonu’nda binlerce kişinin katılımlarıyla ABD’den John Morris, Prof. Duan Gish, Prof. Edward Boudreaux, Prof. Kenneth Cumming, Prof. Dr. Cevat Babuna, Prof. Edip Keha, Prof. David Menton, Prof. Michael Girouard, Prof.

Carl Fliermans gibi profesörler çok önemli bilimsel bilgileri halkımızla paylaştılar.

Bu konferansların ardından vakıf camiasından gönüllüler yurdumuzun hemen hemen tüm illerinde, daha sonra sayısız ilçesinde aynı konferans programını uygulamaya devam ettiler. Tüm bu konferanslar sırasında aynı zamanda fosil sergileri, yerel kanallarla TV ve radyo programları gerçekleştirdiler. Sayısı milyonlara varan vatandaşlarımıza canlıların kör tesadüflerin ürünü olmadıklarını,  yüce Allah’ın yaratmasıyla var olduklarını anlattılar. Komünizm, faşizm gibi ideolojilerin dünyaya getirdiği belaları ortaya koydular, PKK’nın temellerini bilimsel yöntemlerle çürüterek terör örgütüne en önemli felsefi darbenin vurulmasını sağladılar. Adnan Oktar’ın kaleme aldığı yüzbinlerce kitap ve broşür bu organizasyonlarda halkımıza ücretsiz olarak hediye edildi.