8. OPERASYON GÜNÜNDEN İTİBAREN YAŞANAN HUKUKSUZLUKLAR

8.17. İmani ve kültürel alanda faydalı bilgileren barındıran internet sitelerimiz kapatılmıştır

Bu soruşturma kapsamında yapılan ve nedenini hiçbir suretle anlayamadığımız işlemlerin başında, Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız tarafından hazırlanıp hizmete sunulan 121 ayrı internet sitesinin hiçbir içerik araştırması yapılmadan toplu bir şekilde kapatılmış olması gelmektedir.

Müslüman bir vatandaş olarak şahsen inanıyorum ki Sayın Savcılık ve Sayın Hakimliğin eğer ki sitelerin sadece isimlerini dahi okumuş olsalardı bu siteleri kapatmaları asla mümkün olmayacaktı. Bakın çok önemli bir detaydan bahsettik; “kapatılan internet sitelerinin içeriklerini okuyup inceleselerdi demedik”, “kapatılan sitelerin sadece isimlerini okusalardı” dedik. İçerikler incelenseydi zaten hiçbir suretle erişim engellenmesi kararı verilmezdi diye düşünüyoruz.

Sayın Savcılığın talebi ve İstanbul 10. S.C.Hakimliği’nin 2018/4188 D.iş sayılı kararıyla kapatılan 121 ayrı internet sitesinden sadece birkaç tanesinin ismi aşağıdaki gibidir:

www.hazretimuhammed.org www.kurandadua.com www.allahvar.com www.kuranmucizeleri.com www.kiyametalametleri.com www.turkcekuran.net www.basogretmenataturk.com www.pkkyacozum.com www.evreninyaratilisi.com www.a9.com www.kavimlerinhelaki.com www.kiyametalametleri.com www.insanmucizesi.com www.osmanlisanati.com www.harunyahya.org www.alevilerkardesimizdir.com www.bediuzzamansaidnursi.net www.kurandacanlilar.com www.evrimaldatmacasi.com www.allahicinyasamak.beyazsiteler.com

Görüldüğü üzere burada sadece bir kısmının ismini yazabildiğimiz bu kapatılan siteler, imani konuların anlatıldığı, Atatürk sevgisinin, devlete bağlılığın, kardeşlik duygusunun vurgulandığı, PKK terör örgütüne karşı fikri ve ilmi mücadelenin yapıldığı internet siteleridir. Hiçbir yasadışı yönü bulunmayan ve tamamen hukuka uygun bir içeriğe sahip olan bu internet sitelerine erişimin engellenmesi Anayasal basın, ifade ve düşünce özgürlüğüne aykırıdır. Ayrıca bu konuda ülkemizin taraf olduğu AİHS, İHED ve diğer uluslararası sözleşmelerin de ihlalidir.

Çok vahimdir ki, halkının %99’unun Müslüman olduğu bir ülkede Peygamber Efendimiz(sav)’in hayatının ve alemlere örnek üstün ahlakının anlatıp övüldüğü bir internet sitesi bir mahkeme kararıyla kapatılabilmekte ve bu karara yapılan itirazlar da reddedilmektedir. Üstelik bu sitenin adı doğrudan Hz Muhammed (sav) adını taşımaktayken ve Hz Muhammed (sav) hatırasına uygun düşmeyecek tüm eylemler TCK kapsamında suç sayılmaktayken…

Çok vahimdir ki,buna benzer şekilde Kuran-ı Kerim’in günümüze bakan mucizelerinin ve içerisinde sakladığı sırların anlatıldığı bir internet sitesi kapatılabilmektedir.

Çok vahimdir ki; Yüce Rabbimizin varlığının ve eşsiz yaratma sanatının örneklerinin yer aldığı iman hakikatlerine dair internet siteleri kapatılabilmektedir.

Çok vahimdir ki; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının ve günümüz gençlerine örnek olacak kişiliğinin ve özelliklerinin anlatıldığı internet siteleri kapatılabilmektedir. Üstelik Atatürk’ün şahsına ve hatırasına uygun düşmeyecek her türlü eylemin TCK kapsamında suç sayıldığı bir ülkede…

Çok vahimdir ki; yıllardır bir bela olarak ülkemizi tehdit eden terör örgütlerine karşı ilmi mücadelenin önemini anlatan ve insanları bu belaya karşı birlik olmaya davet eden internet siteleri kapatılmaktadır.

Çok daha vahimdir ki; bu internet siteleri mahkeme kararıyla kapatılırken alenen PKK propagandası yapıp destek veren PKK ve diğer terör örgütlerine ait internet siteleri halen daha yayınlarına devam edebilmektedir.

Oysa, erişim engellemesi kararı verilen bu internet siteleri;

         Yüce Rabbimizin varlığının, birliğinin ve eşsiz yaratma sanatının delillerini,

         Kur’an-ı Kerim’in mucizelerini,

         Kuran ayetlerindeki derin anlam ve sırları,

         Evrendeki, dünyadaki, canlı ve cansız tüm varlıklardaki sayısız iman hakikatlerini,

         Peygamberler’in örnek ahlaklarını,

         Evrim teorisinin geçersizliğini, saçmalığını ve bilim dışı olduğunu,

         PKK, FETÖ ve tüm terör örgütlerine karşı ilmi ve fikri mücadelenin esas olduğunu,

         Müslümanların bir arada olmasının, Türk-İslam birliğinin anlam, önem ve gerekliliğini,

         Atatürk’ün üstün vasıf ve özelliklerini, devletimizin üniter yapısını, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü,

         Ve aynı kapsamda ülkemizin, milletimizin ve tüm insanlığın faydasına olan sayısız hayati konuyu anlatan, açıklayan imani, bilimsel ve kültürel anlamda çok kapsamlı, zengin ve değerli bir içeriğe sahiptir.

Kapatılan bu internet sitelerinin konu ve içerikleri hakkında daha fazla fikir sahibi olunması için belli başlı birkaç örneğin incelenmesinin yeterli olacağı kanaatindeyiz.

A) MAHKEME TARAFINDAN ”WWW.HAZRETİMUHAMMED.ORG“ İNTERNET SİTESİNİN KAPATILMASINA KARAR VERİLMİŞTİR:

Mahkeme, Yüce Rabbimizin Kuran-ı Kerim’de âlemlere rahmet olarak yarattığını bildirdiği son Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in hatırasını ve tüm dünya Müslümanlarını yaralayacak bir karara imza atmıştır.

Nüfusunun %99’unun Müslüman olduğu bir ülkede, SON PEYGAMBERİMİZ HZ MUHAMMED (SAV)’İN HAYATINI, ÜSTÜN AHLAK ANLAYIŞINI, TEBLİĞ YÖNTEMLERİNİ VE BİZ MÜSLÜMAN-

LARA OLAN GÜZEL TAVSİYELERİNİ İÇEREN BİR İNTERNET SİTESİNİN HANGİ HUKUK KU-

RALLARI VEYA HANGİ VİCDANİ SEBEPLERLE KAPATILMIŞ OLDUĞUNU ANLAMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Çünkü, BU İÇERİKTEKİ BİR İNTERNET SİTESİNİN KAPATILMASININ NE ADNAN OKTAR VE

ARKADAŞ GRUBUNA YÖNELTİLEN HAYALİ SUÇLAMALAR VE İFTİRALARLA NE MEDYANIN ÇARPITMALI “KEDİCİK” SÖYLEMLERİYLE, NE DE DEVAM EDEN HERHANGİ BİR DAVAYLA BİR İLİŞKİSİ YOKTUR VE OLAMAYACAĞI DA ÇOK AÇIKTIR. YASAL İÇERİĞE SAHİP BİR İNTERNET SİTESİNİN KAPATILMASI BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE VE ANAYASAL İFADE HÜRRİYETİNE AYKIRIDIR.

BU NEDENLE BU İNTERNET SİTESİNE ERİŞİM ENGELİNİN BİR AN ÖNCE KALDIRILMASI

DEVLETİMİZİN, MİLLETİMİZİN VE TÜM MÜSLÜMAN DÜNYASININ ÇOK BÜYÜK FAYDA VE MENFAATİNE OLACAKTIR.

Aksine bir kararın Müslüman âleminin vicdanında kabul görmesini beklemek mümkün değildir.

Bu noktada mahkemelerce kapatılmasına karar verilen www.hazretimuhammed.org internet sitesinin içeriği hakkında bilgi sahibi olunması açısından, sitenin sayfalarına ait birkaç ekran resmini paylaşmamızın da faydalı olacağı kanaatindeyiz.

 

B) MAHKEME TARAFINDAN “WWW.KURANMUCİZELERİ.COM” İNTERNET SİTESİNİN KAPATILMASINA KARAR VERİLMİŞTİR.

Günümüzden 14 asır önce Hz. Muhammed (sav)’e indirilen ve tüm insanlığa bir rehber olan Kuran-ı Kerim çok sayıda mucizeler barındırmaktadır. Kuran-ı Kerim’de 1400 sene önce belirtilen pek çok husus, şu an dünya teknolojilerine yol göstermektedir. Kuran-ı Kerim’de bilimsel çok sayıda mucizevî konu yer aldığı gibi, geçmişe dair bilgiler ve geleceğe yönelik verilen bazı haberler de bulunmaktadır. Ayrıca, Yüce Rabbimiz Kuran-ı Kerim ayetlerini harflerine kadar matematik harikası niteliğindeki sistematik şifrelerle süslemiştir.

Mahkeme tarafından kapatılmasına karar verilen www.kuranmucizeleri.com internet sitesinde, bahsettiğimiz bu mucizevi bilgilerin hepsi ve daha fazlası yer almaktadır. Yıllarca süren çalışmalar neticesinde elde edilen mucizevi bilgiler bu sitede yayınlanmaktadır.

 

Birkaç örnek vermek gerekirse,

         (Rahman Suresinin 19 ve 20. Ayetleri: Birbirleriyle kavuşmak üzere iki denizi salıverdi. İkisi arasında bir engel vardır; birbirlerinin sınırını geçmezler)

Kuran-ı Kerim’de 1400 sene önce belirtilen denizlerin bu özelliği, okyanus bilimciler tarafından çok yakın bir zaman önce keşfedilmiştir. “Yüzey gerilimi” adı verilen fiziksel bir kuvvet nedeniyle, komşu denizlerin sularının karışmadığı ortaya çıkmıştır.

         (Kıyamet Suresi 4. Ayet: Evet; onun parmak uçlarını dahi derleyip-(yeniden) düzene koymaya güç yetirenleriz)

Şu an dünya üzerinde yaşayan ve tarih boyunca yaşamış olan tüm insanların parmak izleri birbirinden farklıdır. Dahası, aynı DNA dizilimine sahip tek yumurta ikizleri dahi farklı parmak izine sahiptirler. Ancak önemli olan, parmak izinin özelliğinin ancak 19.yüzyılın sonlarına doğru keşfedilmiş olmasıdır. Fakat Kuran’da, o dönemde kimsenin dikkatini dahi çekmeyen parmak izleri vurgulanmakta ve bu izlerin ancak çağımızda fark edilen önemine dikkat çekilmektedir.

         Kuran-ı Kerim’de “kara” kelimesi 13 kere geçerken, “deniz” kelimesi 32 kere geçmektedir. Bu sayıların toplamı 45 sayısını verir. Eğer karaların Kuran’da bahsediliş sayısı olan 13’ü 45’e bölersek, %28,8888888889 buluruz. Denizlerin Kuran’da bahsediliş sayısı olan 32’yi 45’e böldüğümüz zaman ise, %71,1111111111 sayısınız buluruz. Bu oranlar, gezegenimizdeki su ve kara parçalarının gerçek oranıdır.

Tamamen hukuka uygun bir içeriğe sahip olan söz konusu sitenin kapatılması basın, ifade ve düşünce özgürlüklerine haksız bir müdahaledir.

Mahkeme tarafından kapatılan bu internet sitesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olunması açısından, siteye ait birkaç ekran resmini paylaşmamız faydalı olacaktır.

C) MAHKEME WWW.KURANDADUA.COM İNTERNET SİTESİNİN KAPATILMASINA KARAR VERMİŞTİR.

Mahkemece kapatılmasına karar verilen bir diğer site ise www.kurandadua.com isimli internet sitesidir.

Allah inancı olan her insanın çeşitli şekillerde dua ettiği bir gerçektir. Kuran-ı Kerim’de duanın önemi ve Yüce Rabbimiz’in Kendisine nasıl dua edilmesini istediği çok detaylı olarak tarif edilmiştir.

www.kurandadua.com internet sitesi, diğer kapatılan siteler gibi hiçbir hukuka aykırılık içer-

memektedir. İnsanları “dua” etmeye teşvik eden ve duanın Kuran’daki yerini anlatan son derece faydalı bir sitedir. Bu siteye erişimin engellenmesi temel hakların en başında gelen düşünce ve ifade özgürlüğü ile haber alma hakkına aykırıdır.

Böyle bir sitenin kapatılmasının hiç kimseye faydası olmayacağı gibi, bu yöndeki karar son derece anlaşılmaz bir durumdur. Müslüman âleminin hassas olduğu bu konularda verilmiş hatalı bir kararda ısrarcı olmak da son derece yanlış olacaktır.

Mahkeme tarafından kapatılan www.kurandadua.com internet sitesi hakkında fikir sahibi olunması açısından, siteye ait birkaç ekran resmini paylaşmamız faydalı olacaktır.

 

D) MAHKEME WWW.BASOGRETMENATATURK.COM İNTERNET SİTESİNİN KAPATILMASINA KARAR VERMİŞTİR.

Kapatılmasına karar verilen bir diğer internet sitesi de www.basogretmenataturk.com adresli internet sitesidir. Cumhuriyetimiz’in kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını, örnek alınacak ahlaki özelliklerini ve günümüz gençlerine yönelik tavsiyelerini içeren bir internet sitesinin kapatılmasının nedenini merak etmekteyiz ve buna bir anlam verememekteyiz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına karşı uygunsuz davranışlarda bulunmanın suç olarak kabul edildiği bir ülkede, yargı eliyle Mustafa Kemal Atatürk’ün güzel özelliklerini anlatmayı amaç edinmiş bir siteyi kapatanlar hakkında nasıl bir kanun yolu izlenmesi gerektiğinin takdirini sizlere bırakıyoruz.

Bir ikinci konu da, Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bugüne kadar bazı karanlık odaklar tarafından yöneltilen güya “dinsiz olduğu” şeklindeki çirkin iddiadır. Bunun üzerinden dindar insanlara yönelik bir ezme politikası yürütülmekteydi.

Sayın Adnan Oktar’ın eserlerinden faydalanılarak hazırlanan bu sitelerle Mustafa Kemal Atatürk’ün dindar kişiliği de ön plana çıkartılmış ve bu fitne ortadan kaldırılmıştır. Nitekim Adnan Oktar’ın bu konudaki ilmi çalışmalarından sonra Mustafa Kemal Atatürk’e hakkındaböyle çirkin bir söylem artık dile getirilememektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına uygun düşmeyecek bu erişim engelleme kararından bir an evvel dönülmesi en uygun karar olacaktır. Bu şekilde basın özgürlüğüyle bağdaşmayan bir uygulamadan dönülmüş olacaktır.

Kapatılan www.basogretmenataturk.com internet sitesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız açısından, internet sitesine ait birkaç ekran resmini paylaşmamız faydalı olacaktır.

E) MAHKEME WWW.İSLAMTERORULANETLER.COM VE WWW.PKKYACOZUM.COM GİBİ TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI İLMİ MÜCADELENİN ÖNEMİNİ BELİRTEN VE TERÖRÜ KINAYIP LANETLEYEN İNTERNET SİTELERİNİN KAPATILMASINA KARAR VERMİŞTİR.

Ülkemizin birliğine ve dirliğine göz diken hain terör örgütlerine karşı en önemli mücadele yönteminin ilmi mücadele olduğu ve bu terör örgütlerinin dayandıkları ideolojinin çökertilmesinin şart olduğu mutlak bir gerçektir.

Mahkeme kararıyla kapatılan,

      www.pkkyacozum.com

      www.pkkninideolojisi.beyazsiteler.com

      www.amerikaningoremedigipkk.imanisiteler.com

      www.pkkninkomunisttaktikleri.beyazsiteler.com gibi internet sitelerinde PKK başta olmak üzere tüm terör örgütlerinin ideolojilerinin yanlışlığı

ve bu zararlı ideolojilere karşı nasıl bir fikri mücadele verilmesi gerektiği detaylı olarak anlatılmaktadır. Bu sitelerde ülkemizde PKK ile mücadelede arka planda tutulan, çok önemsenmeyen bir mücadele yöntemi ön plana çıkarılmakta ve önemli bir eksik giderilmektedir.

www.islamterorulanetler.com isimli internet sitesi ise, 2001 yılında gerçekleşen ve tüm dünyada büyük panik ve dehşet uyandıran 11 Eylül saldırılarının hemen ardından hazırlanmış ve bu sitede İslam dininin teröre olan bakış açısı Kuran-ı Kerim ayetleri ve Peygamber Efendimiz (sav)’in hadisleri ışığında değerlendirilmiştir. Söz konusu site İslam’ın ve Müslümanların lehinedir ve İslam’a yönelik saldırıları bertaraf etmektedir. Dünyanın genelinde, art niyetli çevrelerce ve gerçek İslam’ı tanımayan bilgisiz kesimlerce Müslümanlara yaftalanmaya çalışılan sözde terörist damgasının yersizliğini ortaya koymaktadır. İçeriğinde hiçbir yasa dışı unsur bulunmayan böyle yararlı bir siteye erişimin engellenmesi basın hürriyeti, ifade hürriyeti ve düşünme hürriyetine aykırıdır.

 

F) YÜCE RABBİMİZİN VARLIĞININ VE YARATMA SANATININ EN ÖNEMLİ DELİLLERİNİ ANLATAN WWW.İNSANMUCİZESİ.COM ve WWW.EVRENİNYARATİLİSİ.COM İSİMLİ İNTERNET SİTELERİ DE KAPATILMIŞTIR.

Hiç şüphesiz ki; biz insanların ve muazzam büyüklükteki evrenin yaratılışı Yüce Rabbimiz’in kusursuz yaratma sanatının en önemli delillerindendir. Bir bebeğin doğum anına kadar anne karnında yaşadığı süreç ve yoktan var edilen evrenin yaratılışı sayısız mucizelerle doludur. Kuran’ı Kerim’de 1400 yıl önce bildirilen bu mucizeler günümüzde gelişen teknolojilerle daha yeni yeni anlaşılabilmektedir. Yüce Rabbimiz bir Kuran-ı Kerim’de şöyle buyurmaktadır:

“Andolsun, biz insanı süzme bir çamurdan yarattık. Sonra onu bir su damlası olarak, savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik. Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık; ardından o alak’ı (hücre topluluğu) bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli Allah, ne yücedir “ (Müminun Suresi, 12-14)

“O (Allah) gökleri ve yeri bir örnek edinmeksizin yaratandır.”(Enam Suresi, 101)

“Biz göğü ‘büyük bir kudretle’ bina ettik ve şüphesiz Biz,(onu) genişleticiyiz.“(Zariyat Suresi, 47)

O inkar edenler görmüyorlar mı ki (başlangıçta) göklerle yer birbiriyle bitişikken, biz onları ayırdık ve her canlı şeyi sudan yarattık. Yine de onlar inanmayacaklar mı? (Enbiya Suresi, 30)

İşte bir insanın yaratılışındaki mucizevi olayları ve evrenin yoktan var edilmesini Kuran’ı Kerim ayetleri ışığında anlatan www.insanmucizesi.com ve www.evreninyaratilisi.com internet siteleri de Sayın Mahkeme tarafından ne yazık ki kapatılmıştır.

Yüce Rabbimiz’in varlığının delillerini anlatıp insanlara Allah’ın büyüklüğünü, gücünü ve azametini göstererek Allah korkusunun ve sevgisininartmasına vesile olan bu internet sitelerinin mahkeme kararıyla kapatılmış olmasını şaşkınlıkla karşılamaktayız. Bu durumu Anayasal temel haklara haksız bir müdahale olarak görmekteyiz.

Kapatılan www.insanmucizesi.comvewww.evreninyaratilisi.com internet siteleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız açısından, internet sitesine ait birkaç ekran resmini paylaşmamız faydalı olacaktır.

     

G) SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARIMIZIN KENDİLERİ ALEYHİNDE YAPILAN İFTİRALARA VE ASILSIZ İDDİALARA KARŞI CEVAP HAKLARINI KULLANDIKLARI İNTERNET SİTELERİ DE KAPATILMIŞTIR.

Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız yıllardır kendilerine husumet besleyen ve faaliyetlerini durdurmak isteyen odakların hedefi olmuşlardır. Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız geçmişte olduğu gibi bugün de organize karalama ve itibarsızlaştırma girişimlerine maruz kalmaktadırlar.

Sayın Adnan Oktar aleyhinde olduğu düşünülen bir gelişme olduğu zaman tüm internet haber sitelerinde ve basında büyük başlıklarla manşetler yapılmakta ancak söz konusu iddia hakkında Sayın Adnan Oktar lehinde bir gelişme olduğunda ise hiçbir suretle tek satır dahi haber yapılmamaktadır.

İşte  bu nedenle hakkımızdaki iddialara karşı cevap haklarımızı kimi zaman www.harunyahya. org, www.harunyahya.net gibi internet siteleri üzerinden kullanmak zorunda kalmaktayız. Ancak, Sayın hakimliğin bu kapatma kararı sonucunda Sayın Adnan Oktar ve arkadaşları haklarındaki haksız ve mesnetsiz iddialara karşı cevap haklarını da kamuoyuna sunamaz hale gelmişlerdir. Yapılan bu uygulama ile ifade özgürlükleri kısıtlanmış, basın hürriyeti ihlal edilmiştir.

Yukarıda sadece küçük bir bölümünü saydığımız internet sitelerinin tamamı, isimlerinden de anlaşılacağı üzere bazı önemli imani, bilimsel ve kültürel konular hakkında insanları bilgilendirmek ve faydalı olmak amacıyla hazırlanmış sitelerdir. Bu internet sitelerinin hiçbirisi tek bir suç unsuru dahi içermemektedir.

BU SİTELER, TÜRK GENÇLİĞİNİN MİLLİ ŞUURUNU, MANEVİYATINI, İNSANLARIN İLİM VE İRFANINI ARTIRMAYI HEDEFLEYEN SİTELERDİR. Her bir site kendi konusunda en iyi, en kaliteli, en özenli şekilde hazırlanmıştır. Böyle değerli siteleri kapatmanın kime ne faydası olabilir?

BİLGİ VERME HAKKININ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN KISITLANMASI ANAYASAL BİR HAK İHLALİDİR.İfade özgürlüğü demokrasinin olmazsa olmaz en temel taşlarından biridir.

İleri seviyede demokrasilere sahip dünya ülkelerinde ifade ve düşünce özgürlükleri, bilgi alma ve bilgi verme hakları en önemli değerler olarak kabul edilmekte ve bu değerler sıkı sıkıya korunmaktadır.

Ancak, mahkemelerce verilen kapatılma kararı ile birlikte bu haklar kısıtlanmıştır.

Kapatılan internet sitelerinin her birinin yüz binlerce takipçisi bulunmaktadır. Tüm dünya ülkelerinden çeşitli zamanlarda bu sitelere girişler yapılmakta ve sitelerde ücretsiz olarak yayınlanan makaleler ve e-kitaplar ücretsiz olarak indirilmektedir.

BU İNTERNET SİTELERİ İLE TANIŞIP İSLAM’A SEMPATİ DUYMAYA BAŞLAYAN MİLYONLARCA İNSAN BULUNMAKTADIR.

Pek çok farklı alanda pek çok insana ulaşmayı başarabilen bu internet sitelerine erişimin engellenmesi gerek Anayasamız gerekse AİHS’nin ilgili hükümleri gereğince ağır bir hak ihlalidir.