10. BASINDA YER ALAN HAYALİ VE MESNETSİZ SUÇ İSNATLARI

10.18. Operasyonda Sayın Adnan Oktar’ın malvarlıklarına ve şirketlerine el konduğu iddiaları doğru değildir

Polis operasyonunun ardından yapılan bazı haberlerde güya Adnan Oktar’a ait tüm banka hesaplarına, nakit paralara, diğer tüm malvarlıklarına el konduğu ve şirketlerine de kayyum atandığı şeklinde uydurma yayınlar yapılmıştır.

 

ÖNCELİKLE BELİRTMELİYİZ Kİ, SAYIN ADNAN OKTAR ÜZERİNE KAYITLI HİÇBİR MALVARLIĞI YOKTUR. HİÇBİR ŞİRKETE ORTAK DEĞİLDİR. AYNI ZAMANDA HERHANGİ BİR BANKADA

HESABI DA BULUNMAMAKTADIR. Malvarlığı sayılabilecek olmamakla beraber, babası Yusuf OKTAR’dan kalma, Ankara’da Samanpazarı semtinde değeri çok düşük eski harabe bir evde 160’da 20 hissesi bulunmaktadır. MASAK Raporu incelendiğinde Sayın Adnan Oktar’ın yukarıda açıkladığımız durumu açıkça ortaya çıkacaktır.

Konu bu kadar net iken, bazı basın yayın organları polis operasyonundan sonraki günlerde birbirleriyle tamamen tutarsız, farklı farklı rakamlar ortaya atarak Sayın Adnan Oktar’ın malvarlığı konusunda “MİLYAR DOLAR” gibi tutarları dahi hiç utanmadan sıkılmadan dile getirebilmiştir. Hiçbir somut delile, kaynağa, belgeye dayanmayan bu tarz iddiaların tek amacı camiamıza karşı kamuoyunda “yargısız infaz” olarak adlandırılan itibarsızlaştırma kampanyası yürütmektir.