3. CİNSEL SUÇLAR İŞLENDİĞİNE DAİR İDDİALARIN CEVAPLARI

3.4. Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızdangüya taciz gördüğünü iddia eden müştekilerin tamamı her nasılsa gizli olduğu halde bu dosyadan bir şekilde haberdar olmuş ve organize şekilde aynı ay içerisinde şikayetçi olmuşlardır

Halen devam eden soruşturma kapsamında İstanbul 7. Sulh Ceza Mahkemesi’nce 2016 yılında verilmiş bir gizlilik kararı olması nedeniyle savunma müdafileri dahi dosyanın içeriğini görememektedirler. Dosyanın içeriğini, taraflarını, konusunu operasyon tarihine kadar yani 11.07.2018 tarihine kadar tek bir kişi bile bilmezken, güya yıllar önce muhtelif zamanlarda taciz ve şiddet gördüğünü iddia eden onlarca kişinin nasıl olup da dünyanın dört bir yanından cinsel suçlarla hiç alakası olmayan bir birime gelerek yaklaşık bir ay içerisinde ifade verdikleri gerçek bir muammadır.

Kendilerine cinsel saldırıda bulunulduğunu öne süren bu kişilerin, çevrelerindeki bir emniyet birimine, yakınlarındaki bir adliyeye, cinsel suçları soruşturan emniyetin asayiş şubelerine değil de mali şube gibi görev ve uzmanlık alanı çok farklı bir birime gitmeleri dikkat çekicidir. Bu karanlık noktaların ilerleyen aşamalarda aydınlanacağı, bu organizasyonun ve bu yönlendirmelerin nasıl ve kimler tarafından gerçekleştiğinin ortaya çıkacağı tartışmasızdır.

Tüm mağdurların 27.04.2018 ve 01.06.2018 tarihleri arasında yani yaklaşık 1 aylık bir süreçte ifade verip şikayette bulundukları anlaşılmaktadır. Birbirlerini hiç tanımayan, farklı yaşlarda ve farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde yaşayan birbirinden bağımsız onlarca bayanın (hele ki hiç kimse tarafından bilinmeyen bir soruşturma dosyasının varlığından haberdar olup) bulundukları şehirlerden ve ülkelerden gelerek aynı birimde toplanmaları hayatın olağan akışına tamamen aykırıdır. Aynı zamanda masabaşında planlanarak organize bir şekilde iftira atıldığının çok kesin bir göstergesidir. Sadece bu husus bile müştekilerin belli kişiler tarafından organize edilip yönlendirildiğinin açık göstergesidir.