10. BASINDA YER ALAN HAYALİ VE MESNETSİZ SUÇ İSNATLARI

10.19. Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasını gerçeğe aykırı bir biçimde Sayın Adnan Oktar ile ilişkilendirme çabası

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın Güney Afrika Cumhuriyeti ziyareti sırasında bir FETÖ mensubu hakkında yaptığı bir açıklama, basın tarafından güya Sayın Adnan Oktar ile ilgiliymiş gibi sunulmuştur. Bu ilginç girişime sessiz kalmayan Cumhurbaşkanlığımız, sözcüsü aracılığıyla bir açıklama yapmış ve Sayın Erdoğan’ın konuşmasında bahsettiği kişinin Sayın Adnan Oktar olmadığını ifade etmiştir.

Konu ile ilgili basın haberlerinden kısa bir özeti dikkatinize sunmak istiyoruz:

Cumhurbaşkanlığı Makamı bu çarpıtma haberlere izin vermemiş, KONU HAKKINDA İLK ASILSIZ VE ÇARPIK HABERİN YAYINLANMASINDAN TAM 25 DAKİKA SONRA ADETA YILDIRIM

HIZIYLA bir basın açıklaması yaparak söz konusu gazete haberlerinin gerçeği yansıtmadığını ve sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği demeçte Sayın Adnan Oktar’ı kast etmediğini açıklamıştır. Bu açıklama şu şekildedir:

“Cumhurbaşkanımızın Adnan Oktar’la ilgili bir yorumu ya da onu ‘komşu’ diye nitelemesi söz konusu değil. Yanlış başlıklarla sunulan haberler, Sayın Cumhurbaşkanımızla yapılan mülakatın Pazar günkü gazetelerde çıkan metnini anlamamalarının göstergesi olsa gerek. Cumhurbaşkanımız, FETÖ mensubu olan ve şahsen tanımadığı bir eski komşusundan (ve onun oğlundan) söz ediyor.”

Cumhurbaşkanlığı Makamı’nın bu resmi açıklamasından da anlaşılacağı üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın kastettiği Sayın Adnan Oktar değildir. Zaten Adnan Oktar hayatının hiçbir döneminde Burhaniye semtinde oturmuş veya bulunmuş değildir. Her zaman olduğu gibi, yalan haber üreticileri basını aldatıp kullanmışlardır.