10. BASINDA YER ALAN HAYALİ VE MESNETSİZ SUÇ İSNATLARI

10.21. Sayın Adnan Oktar’ın güya çocukları ailelerinden kopardığı iddiası asılsızdır

Evlatlarının veya yakınlarının camiamız ile birlikteliğini bir türlü kabullenememiş bazi aileler onları her ne pahasına olursa olsun caydırmaya çalışmaktadırlar. Çoğu kırklı, ellili yaşlarında olan, eğitimli, yüksek tahsilli, aklı başında bu kişilere ailelerinden kimi zaman ağır baskılar gelebilmektedir. Bu tür hukuk dışı davranışlara maruz kalanlar da kendilerine baskı yapan yakınlarıyla görüşmekte isteksiz olmaktadırlar. Ancak bu aileler kamuoyuna da yansıyan sadece birkaç örnekten ibarettir.

Fakat öte yandan baskı uygulamayıp evlatlarını özgür bırakmayı tercih eden yüzlerce aile de vardır. Bunları hem çocuklarıyla hem de Sayın Adnan Oktar ile yakın bir dostluk içinde yaşamaktadır. Sayın Adnan Oktar’ı çok seven, destekleyen, çocuklarının Adnan Oktar ile birlikte faydalı faaliyetler gerçekleştirdiğini, devletinin milletinin yanında olduğunu bilen, karakterlerinde, dünya görüşünde yaşadıkları olumlu gelişmelere şahit olan yüzlerce aile Adnan Oktar’ı çok sevmekte ve kendisine minnet etmektedir.

Sayın Adnan Oktar’ı seven aileler her yıl düzenlenen geleneksel aile iftarlarında, ya da daha küçük çaplı kutlamalar ve eğlencelerde biraraya gelmekte, her fırsat bulduklarında Sayın Adnan Oktar’ı ziyarete gelmekte, hatta bazen Adnan Oktar ile beraber A9 TV’de canlı yayınlara katılmaktadır.

Dolayısıyla bir tarafta Sayın Adnan Oktar’ı sevip destekleyen yüzlerce aile, diğer tarafta ise Adnan Oktar’ı sevmeyen ve çocuklarının ellerinden alındığını söyleyen birkaç aile vardır. Ancak durum böyleyken bile, karşı tarafın basın ve sosyal medyanın desteğiyle sesi daha fazla çıktığı için sanki ortada farklı bir tablo varmış gibi bir algı oluşturulmaktadır.