10. BASINDA YER ALAN HAYALİ VE MESNETSİZ SUÇ İSNATLARI

10.22. Eşi Fetö’cü olan Banu Özdemir isimli kişinin Sayın Adnan Oktar ile bağlantılı olduğu iddiası doğru değildir

Sabah Gazetesi’nde FETÖ’cü Tarık Toros isimli kişinin eşi Banu Özdemir Toros’un arkadaş grubumuzda olduğuna dair gerçek dışı bir haber yayınlanmıştır.

Bu iddia da gerçek dışıdır. Konunun aslı şu şekildedir; Banu Özdemir ve kardeşi Burak Özdemir isimli kişiler 20-25 sene kadar önce camiamızla iletişim kurmuş sonradan da 90’lı yıllarda kendi istekleriyle bu iletişimini kesmişler ve kendi yollarına devam etmişlerdir. Devamında Sayın Adnan Oktar’ın veya arkadaşlarımızın kendileriyle hiçbir bağlantısı kalmamıştır. Dahası arkadaşlarımızla görüştüğü dönemde Banu Özdemir Tarık Toros›la evli bile değildir. “FETÖ, FETÖ’cü” gibi kavramların daha ortada bile olmadığı yaklaşık 30 yıl önceki bir zaman diliminden bahsediyoruz.

Banu Özdemir’in kocası FETÖ’cü Tarık Toros’la ise camiamızın hiçbir dönemde ne bir bağlantısı ne bir tanışıklığı olmuştur.

On yıllar önce camiamızla ilişkisini kesmiş olan Banu Özdemir’in sonradan FETÖ’cü olması ya da FETÖ’cü biriyle evlenmesiyle Sayın Adnan Oktar veya arkadaşlarımızın hiçbir ilgisi olmayacağı açıktır. Bugüne kadar 40 yıllık süre zarfında camiamızla iletişime geçen, bu iletişimi sürdüren veya sonlandıran belki de 10.000’e yakın kişi olmuştur. Bu kimselerin kendi seçtikleri hayat biçimlerinden dolayı camiamızın sorumlu tutulması son derece gülünç ve mantıksızdır. Dolayısıyla Sabah’ın bu haberindeki suçlamaların ne derece hayali, asılsız ve zorlama olduğunun bir diğer kanıtıdır.