10. BASINDA YER ALAN HAYALİ VE MESNETSİZ SUÇ İSNATLARI

10.23. Orkun Dülgeroğlu isimli yazılımcının Sayın Adnan Oktar ile bağlantısı olduğu iddiası gerçek dışıdır

Siber suçlar işlediği iddiasıyla gözaltına alınan, ardından da serbest bırakılan Orkun Dülgeroğlu isimli kişi Sayın Adnan Oktar ile bağlantılı biri gibi gösterilmeye çalışılmıştır. Bu kişinin Sayın Adnan Oktar’ın sözde “siber tetikçisi” olduğu yönünde asparagas haberler yapılmıştır. Bu sözde bağlantının tek dayanağı olarak da Sayın Adnan Oktar’ın A9 TV’deki yıllar evvel yaptığı canlı yayınlarından birinde gelen izleyici sorusuna verdiği (başı sonu kesilerek montajlanıp sunulan) toplam 4 sn lik bir video gösterilmiştir.

Tüm konu bundan ibarettir. Sayın Adnan Oktar canlı yayına hergün soru gönderen yaklaşık 150 – 200 kişiyi hiç tanımamakta, bu soruların arasından RTÜK kuralları ve genel ahlak kuralları çerçevesinde uygun olanları seçtikten sonra yayın süresinin yeterliliğine, gündemdeki konuların önem sıralamasına göre bu soruları sıraya koyarak cevaplamaktadır. Sayın Adnan Oktar’ın televizyon programına mesaj gönderen ve tanımadığı insanların özel yaşamlarından, yapıp ettiklerinden veya işlemişlerse suçlarından dolayı sorumlu tutulamayacağı çok açıktır.

Orkun Dülgeroğlu, hayatının hiçbir döneminde camiamız içinde bulunmamış, bağlantı kurmamış bir kişidir. Somut deliller olmadan, sadece asılsız dedikodular baz alınarak insanları suçlamak hakkaniyete ve hukuka uygun bir davranış teşkil etmemektedir.