10. BASINDA YER ALAN HAYALİ VE MESNETSİZ SUÇ İSNATLARI

10.24. Sayın Adnan Oktar’ın bazı arkadaşlarına güya kötü muamele uyguladığı, bayanları darp ettiği, saçlarını kaşlarını kestirttiği, evlere hapsettiği, cezalandırdığı iddiaları art niyetli ve gerçek dışıdır

Bazı husumetli müştekilerin ortaya attıkları bu iddialar gerçek dışı olmanın da ötesinde hayatın olağan akışına tamamen aykırıdır. Hiçbir tutar yanı ve mantığı olmayan bu iddialara karşı vermemiz gereken yanıt, bu iddiaları dile getiren müştekilerin sosyal medya hesaplarına da yansıdığı gibi uzun yıllar boyunca Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız arasında son derece mutlu, huzurlu, sevgi dolu ve kaliteli bir yaşam geçirmiş olmalarıdır. Dolayısıyla iddialarının gerçek olmadığı aslında kolaylıkla anlaşılmaktadır.

Örneğin bir müşteki, Adnan Oktar’ın kendisine güya kötü muamele uyguladığını ve darp ettiğini iddia etmekte, ancak bu kötü muamelenin 30 yıl önce olduğunu söylemektedir! Bir insanın 30 yıl boyunca kendisine kötü muamele uygulayan, döven, darp eden biriyle iletişimini sürdürmeyeceği, onun yanında durmaya devam etmeyeceği herhalde çok açıktır.

Müştekilerin bu yalanları gerçeğe uydurabilmek adına söylemeye çalıştıkları cılız bir iki mantık kendi içinde tutarsızdır. Bu iddiaları burada tekrar dillendirip husumetli müştekilerin amaçlarına hizmet etmek istemiyoruz. Ancak hem bu iddialar hem de bu iddiaları ortaya atan kişiler hakkında tek tek ve çok detaylı beyanlarımızı soruşturma dosyasını sunduğumuzu ve halen de sunmaya devam ettiğimizi bilmenizi isteriz.

Şu aşamada söyleyeceğimiz tek şey; eğer bir insan ayağından duvara zincirlenmiş ise, ne yapar ne eder böyle bir ortamdan mutlaka kendini kurtarırız! Konu bu kadar basittir.