3. CİNSEL SUÇLAR İŞLENDİĞİNE DAİR İDDİALARIN CEVAPLARI

3.6. Müştekilerin Sayın Adnan Oktar’ın bazı bayanlara güya cinsel istismarda bulunduğuna dair iddiaları, bizzat iddialarda adı geçen bayanlar tarafından yalanlanmıştır

Müştekilerin dayanağı olmayan anlatımlarının haricinde dosyada hiçbir somut delil bulunmamaktadır. Bu gerçek dosyadaki gizlilik kararı kalktığında kamuoyu tarafından da öğrenilecektir. Ancak, ne yazık ki şu an bir kısım basın, olayın gerçek yönleriyle değil, Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız aleyhinde yürüttükleri psikolojik savaş boyutuyla ilgilendiği için müştekilerin bu uydurma iddialarını gerçekmiş gibi yansıtarak sansasyonel haber yapma ve kamuoyunda infial oluşturma çabasına girmişlerdir.

Söz konusu müşteki iddialarının bir bölümünde, Adnan Oktar’ın uzun yıllardır tanıdığı bayan arkadaşlarından bazıları hakkında çok çirkin itihamlarda bulunulmuş, güya bu bayanlar Adnan Oktar ile ilk tanıştıkları ve yaşlarının da küçük olduğu yıllarda Adnan Oktar tarafından tacize uğramış gibi gösterilmeye çalışılmıştır. Ancak müştekilerin alenen yalan söylemekte oldukları, bu bayanların iddiaları tekzip etmesiyle netleşmiştir.