3. CİNSEL SUÇLAR İŞLENDİĞİNE DAİR İDDİALARIN CEVAPLARI

3.7. Sayın Adnan Oktar yıllardır özellikle reşit olmayan kişilerle yanında velisi olmadan, şahitler huzurunda olmadan ve açık mekanlar dışında asla görüşmemektedir

Sayın Adnan Oktar’ın çok uzun yıllardır hassas olduğu ve yakından takip ettiği bir husus vardır ki, bu da kendisiyle tanışmaya gelen kişiler arasında reşit yaşta olmayan bir kişi olup olmadığı hususudur. Adnan Oktar, bu konuda iftiraya uğrayabileceğini bildiği için böyle tanışmalarda oldukça titiz ve sağduyulu davranmaktadır. Herhangi bir yanlış anlaşılmaya ya da iftiraya mahal vermemek için ailesi yanında değilken reşit olmayan kişilerle başbaşa asla görüşme yapmamaktadır. Bu durum, Adnan Oktar’ın arkadaş çevresince de çok iyi bilinen bir gerçektir ki bu durumun en yakın şahidi bizzat benim.

Şöyle ki;

         Sayın Adnan Oktar ister stüdyoda isterse dışarıda olduğu zamanlarda yanına reşit olmayan bir kişi geldiğinde, bu kişiyle kesinlikle tek başına görüşmemeye dikkat etmektedir. Yapılan görüşmenin tüm süresi boyunca, Sayın Adnan Oktar’ın yanında mutlaka bir arkadaşının, ziyarete gelen reşit yaşta olmayan kişinin de yanında velisinin olmasına özen göstermektedir. Sayın Adnan Oktar’ın bu prensibi tüm çevresi tarafından bilinmektedir. Bizzat ben de en yakın şahidiyimdir.

         Sayın Adnan Oktar, reşit olmayan bir kişi kendisiyle görüşmek istediğinde veya fotoğraf çektirmek istediğinde son derece dikkatli davranmış, bu kişilerle mümkün olduğunca kısa vakit geçirmiş ve en insani duygularla yapılabilecek “yanak sıkma”, “ el tutma” gibi hareketleri dahi herhangi bir komploya maruz kalmamak adına yapmaktan imtina etmiştir.

         Sayın Adnan Oktar, karşılaştığı  ve görüşmek zorunda kaldığı kişilerin arasında reşit olup olmadığını görüntüsünden anlayamadığı bir kişi olduğunda, konu hakkında kesin emin olmak adına mutlaka bu kişinin kimliğine bakmıştır. Hatta öyle ki Sayın Adnan Oktar, canlı yayınlara katılmak isteyen ancak reşit olmayan bir kişi olduğunda, ailesi bu duruma sözlü rıza göstermiş olsa dahi bu kişinin ailesinden muvafakatı olduğuna dair bir yazı da almıştır.

         Ayrıca, bilindiği üzere Adnan Oktar’ın konuk olarak katıldığı canlı yayınlara bir dönem bazı ajanslardan profesyonel modeller de konuk olarak katılmışlardır. Adnan Oktar, yayınlara katılan bu modeller her ne kadar resmi olarak bir şirkete bağlı olsalar da,  yine temkinli davranmış ve bu kişilerin mutlaka kimlik yaşlarını ve oturma izin durumlarında bir uygunsuzluk olup olmadığını teyid etmiştir.

Dolayısıyla Adnan Oktar ve arkadaşlarını hedef alan bu tür iddialar, hiçbir maddi delile dayanmayan, hayali senaryolardan ibarettir.