7. SAYIN ADNAN OKTAR’IN GÜYA MEHDİLİK İLAN EDECEĞİ VE GÜYA 2019 YILINDA DEVLET YÖNETİMİNİ ELE GEÇİRECEĞİ İDDİALARINA KARŞI CEVAPLARIMIZ

7.3. Sayın Adnan Oktar ve TBAV camiası mensuplarının “2019 yılında güya devlet yönetimini ele geçirmeyi planladıkları” iddiası akla, vicdana ve gerçeklere tamamen aykırıdır

Sayın Adnan Oktar’ın bu gülünç iddianın aksine hiçbir zaman devletin başına geçmek, devlet yönetmek” gibi bir iddiası, beklentisi olmamıştır. Tam aksine Sayın Adnan Oktar, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın daha çok uzun yıllar devletin başında olmasını istediğini dile getirmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman destekçisi ve duacısı olmuştur.

Camiamıza karşı husumet besleyen müştekiler, Sayın Adnan Oktar’ı güya AK Parti hükümetine ve Sayın Cumhurbaşkanımız’a karşıymış gibi tanıtmak istemekte ve bu uğurda da İslam dünyasının ittifakla inandığı ve şevkle beklediği Mehdi inancı üzerinden bir takım iftiralar atmaktadırlar. Sayın Adnan Oktar’ın güya 2019 yılında Mehdilik ilan edeceği ve devlet yönetimini ele geçireceğine ilişkin uydurma iddia da bu iftiralardan biridir.

Kanaatimizce müştekilerin buradaki en büyük amacı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile camiamızın arasını açmak ve başta Sayın Adnan Oktar olmak üzere arkadaş camiamızın Sayın Erdoğan’a verdiği desteği kesmektir.

Oysaki Sayın Adnan Oktar, hayatı boyunca siyasetten uzak durmuştur. Siyasete girmeyeceğine dair defalarca kez yemin etmiştir. Sayın Oktar’ın politik meselelere katkı olarak değerlendirilecek tek çalışması, ülkemizdeki siyasi partilerin huzurlu ve imanlı bir toplumla muhatap olup en doğru kararlarla görev yapabilmesi için ilmi destek vermektir. İşte Sayın Adnan Oktar’ın bu hizmet anlayışının en açık görüldüğü çalışmalarından biri de, hiçbir karşılık beklemeden yıllardır Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiği fikri destektir. Sayın Adnan Oktar’ın hiçbir zaman ülke yönetimi ve politika ile ilgili bir amacı ve iddiası olmamıştır. Siyaseti bu konunun ehli olan değerli devlet büyüklerimizin yapması gerektiğini müteaddit defalar ifade etmiştir. Sayın Adnan Oktar ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın bu görevi en layıkıyla yerine getirdiğini düşünmektedir.

Husumetli müştekiler de Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın her dönem ve her şartta devletimizin ve hükümetimizin yanında olduğunu çok iyi bildikleri için diğer iftiralarına zemin hazırlamak ve Cumhurbaşkanımız ile camiamızın arasını açmak adına Sayın Adnan Oktar’ın güya “Hz Mehdi olduğunu ve güya 2019 yılında yönetimi ele alacağını” söylediğini iddia etmektedirler. Ancak müştekilerin bu çirkin iftiralarına verilecek en güzel cevap, yine Sayın Adnan Oktar’ın yıllardan bu yana canlı yayın ekranlarından yaptığı konuşmaları olacaktır.

Sayın Adnan Oktar, Sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ı daha Büyükşehir Belediye Başkanlığı yıllarından bu yana hep desteklemiş ve her zaman kendisine dua etmiştir. Sayın Adnan Oktar, ayrıca Sayın Erdoğan’ın 2023 projelerinde muvaffak olması için de her zaman dua etmiş ve daha çok uzun yıllar devletin başında olması gerektiğini savunmuştur.

“TAYYİP HOCAMIN GÖNLÜ ÇOK RAHAT OLSUN, 2023’LERDE DE BU MİLLETİN BAŞINDA OLACAK. Tayyip Hocamın hayatı gözümüz önünde…”

2019’DA TAYYİP HOCA’YI CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ. Bak altını çiziyorum. Yazın bir yere. Mütevazı, sevgi dolu, mazlum, Allah’ı seviyor, Kuran’ı seviyor. Kuran’ın yeterliliğine inanıyor ve tam bir Mehdi ekolü. Dürüst bir insan, çalışkan. Allah’a kendini satmış bir insan, Allah’a kendini teslim etmiş bir insan. Böyle bir insan Allah tarafından korunur. 2019’da Tayyip hocam cumhurbaşkanı. Net söylüyorum ve UZUN YILLAR DA HİZMET EDECEK ONU DA SÖYLEYEYİM. Göreceksiniz. Öyle tecrübeli bir delikanlıyı da kolay kolay kimse bulamaz. (16 Ağustos 2017)

Allah ömrünü uzun etsin Tayyip hocam. Biz seni korumakla mükellefiz. Seni korumak farz-ı ayndır. Bir mümine deccal saldırdıysa müminlerin onu koruması farz-ı ayn olur. Seni koruyacağız. Anayasada madde koydur yargılattırmayalım ayrıca seni. Biz de rahat ederiz, sende rahat edersin. Bizim rahat etmemizden dolayı sen rahat edersin. İlave bir madde koyulsun. Olmuyor mu ilave madde? Baksın hukukçular…”

Bizim Tayyip Hocam’a desteğimiz şartlara bağlı değil. Allah rızası için. Biz bir insan Allah’ın rızasını arıyor mu, İslam birliği için gayret ediyor mu ona bakarız. İstediğiniz düzeni kurun, istediğiniz planı yapın, biz Allah rızası için doğru bildiğimizi savunmaya devam ederiz.”

“Tayyip Hocamın yerine sentetik kahramanlar oluşturmaya çalışanlar boşuna uğraşıyorlar. 2019’DA

DA 2023’DE DE TAYYİP HOCAM BU MİLLETİN LİDERİ OLACAK İNŞAALLAH.”

“Bu dönemde en hayati şeylerden biri Tayyip hocama milletçe sahip çıkmaktır. Adamların Tayyip hocamı hedef almalarının sebebi onu devirirlerse milleti teslim alacaklarını düşünmeleri. Bu yüzden Tayyip hocamın çevresinde kenetlenelim. 2019’DA ALLAH’IN İZNİYLE TAYYİP HOCAMI EN AZ %70’LE YENİDEN CUMHURUN BAŞI YAPACAĞIZ”

“Tayyip Hocam yerine sentetik kahramanlar hazırladıklarını zannedenler boşuna uğraşıyorlar. TAY-

YİP HOCAM ALLAH’IN İZNİYLE DAHA ÇOK UZUN YILLAR BU MİLLETE CUMHURUN REİSİ OLARAK ÇOK GÜZEL HİZMETLERDE BULUNACAK.”

Bizim Tayyip Hocam’a desteğimiz şartlara bağlı değil. Allah rızası için. Biz bir insan Allah’ın rızasını arıyor mu, İslam birliği için gayret ediyor mu ona bakarız. İstediğiniz düzeni kurun, istediğiniz planı yapın, biz Allah rızası için doğru bildiğimizi savunmaya devam ederiz.” (25 Ocak 2018)

“Tayyip hocamın çok titiz korunması gerekir. Önemli bir insan, Allah ömrüne bereket versin.” (12 Ağustos 2013)

TAYYİP HOCAMI HEM YENİDEN CUMHURUN BAŞI YAPACAĞIZ HEM DE MECLİS’TE ELİNİ ÇOK GÜÇLÜ YAPACAĞIZ ALLAH’IN İZNİYLE. Tayyip hocamı kendilerince güçsüz bırakmak için Meclis’te Cumhur İttifakını zayıf hale getirmeyi planlıyorlar boşuna uğraşıyorlar. Tayyip hocam bir Anadolu delikanlısı, bu millete sadece karşılıksız hizmet etti. İngiliz derin devletinin ukala yancıları Tayyip hocamın Anadolu insanı olmasına tahammül edemiyorlar. Onların hainliğine ve kalleşliğine inat Tayyip hocam ve Cumhur İttifakını çok güçlü bir şekilde iktidara taşıyacağız inşaAllah. (5 Mayıs 2018)

BENİM KANAATİM BU ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE “EVET” DEMEKTE HAYIR OLDUĞUDUR… EVET, “EVETTE HAYIR VAR” DİYE GÖRÜYORUM. Büyük Birlik Partisi’yle de görüşelim, onlar da “evet” desinler. Saadet’le de görüşelim, onlar da “evet” desinler. Riski anlamamış olabilirler. Öbür türlü riskli, yani ciddi bir risk olur. Böyle doğru. Bunda idare halkın eline geçmiş oluyor. Halk idare etmiş oluyor. Bölünmeye de karşı bir anayasa, gördüğüm kadarıyla. Sayın Bahçeli›ye zaten güveniyorum ben. Aklı başında bir insan. O muhaliflerle de görüşmek lazım. MHP›li muhalifler. Onlardan da herhangi bir kişiyle görüşebiliriz. Yani uygun olan birisini bulalım, onlardan birini çağırıp konuşabiliriz. Gereksiz bir gelişmenin olmaması için yüksek bir katılımın olmasında fayda var. Yani %80’le “evet” dense daha iyi gibi görünüyor. Daha iyi. Onu sağlamaya çalışalım. Özetle görüşüm bu.” (17 Şubat 2017)

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi vatanımıza, devletimize, milletimize hayırlı olsun. TAYYİP HOCAM HAYIR YOLUNDA OLDUĞU İÇİN, İTTİHADI İSLAM YOLUNDA OLDUĞU İÇİN İNŞAALLAH SIRTI YERE GELMEYECEK. ALLAH ÜMMETİ MUHAMMED’İN BAŞINDAN EKSİK ETMESİN, ALLAH

MİLLETİMİZİN BAŞINDAN EKSİK ETMESİN. ALLAH HAYIR YOLDA YOLUNU HEP AÇIK ETSİN. HÜKÜMETİMİZE DE ALLAH HEP BAŞARI NASİP ETSİN (9 Temmuz 2018)

Biz Tayyip Hocam’ın %51 ile değil en az %70 ile yeniden Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz. Tayyip Hocam makam hırsı olan bir insan değil. Tek derdi Müslümanların korunması, kollanması, İslam alemine sahip çıkılması. Böyle bir insana böyle bir dönemde destek olmamanın vicdani sorumluluğu olur.”

Tayyip Hocam’a milletçe çok sıkı sahip çıkmamız lazım. Bütün dünya da Tayyip Hocam’dan cesaret alıyor. Tayyip Hocamız arslandır, delikanlının hasıdır. Allah razı olsun, Sayın Devlet Bahçeli Tayyip Hocamız’a çok güzel kol kanat geriyor. Çok doğru yapıyor. Büyük Birlik Partisi de Sayın Cumhurbaşkanımız’a destek olup sahip çıkıyor, onlara da teşekkür ediyoruz. Milletçe Tayyip Hocamız’ın yanında olmamız şart. Özellikle bu dönemde Tayyip Hocam’a destek olmak farz-ı ayndır”.

“Şu an ülkemiz üzerinde büyük bir oyun oynanıyor. Tayyip Hocamız’ın büyük destekle milli lider olarak başta durması çok önemli. Cumhurbaşkanımızın elinin kuvvetli olması lazım. Bu milletçe hepimizin görevi.”

“Tayyip hocamın yolunu açalım, elini çözelim. İstediği gibi hayırlara vesile olsun, köprüler yapsın, barajlar yapsın. Bir sıkıntı olursa da gerekirse düzeltiriz. DOLAYISIYLA ANAYASAYA “EVET”, UZATMAYA GEREK YOK. Çünkü bunun diktatörlükle falan alakası yok. Bu samimi insana, bu mazlum insana böyle yakıştırmalar yapmak da çok günah, ayıp. Ne yapmış yani diktatör olmuş da, kimi ezmiş, ne yapmış yani? Vatanı korumak, diktatörlük değildir, devleti korumak diktatörlük değildir, hükümeti korumak diktatörlük değildir. Ailesini koruyorsa, şerefini koruyorsa bu, diktatörlük değildir. Ne yapsın, nasıl davranması lazım? Devleti teslim mi etsin? Hükümeti teslim mi etsin? Ne yapsın? Gayet güzel, yiğitçe direniyor, doğru yolda. Anormal bir şey yok. Tayyip Hoca daha ne desin. “Yalnızım” dedi, Daha ne desin? Bak, araştırdım, doğru. Ama her şey, her zaman, her yerde, herkese söylenmez. olay doğru, HİÇ UZATMADAN “ANAYASAYA EVET”, BU KADAR...

“Tayyip Hocam senin dava insanı olduğunu gördükleri halde, senin İslam birliği için gayretini gördükleri halde seni davanda yalnız bırakan ahirette de dünyada da utanç duysun. Tayyip Hocam’ı yalnız bırakmak, mücadelesine seyirci kalmak çok büyük vicdansızlık olur.”

TAYYİP HOCAMI 2019’DA İNGİLİZ DERİN DEVLETİNE İNAT EN AZ %70’LERLE CUMHURUN BAŞINA SEÇECEĞİZ. Karışıklık olduğu dönemde liderin etrafında birleşmek, kenetlenmek farzdır. Böyle bir zamanda tek yapılacak birlik olmaktır, sıkı sıkıya bütün millet olarak kenetlenmektir. Türkiye olarak Cumhurun başında milletçe kenetlenelim. Şu hengamda canla başla Allah için Kuran için vatan için millet için gayret eden Tayyip hocama haksızlık yapmaya kalkmak, ayağına takılmak benim inancıma göre fitnedir. Tayyip hocam sabahtan akşama kadar Allah için gayret ediyor. Bazıları bir şey yapmıyorlar, yardımcı da olmuyorlar, bari o zehirli dillerini çeksinler. Aksinde çok büyük vicdansızlık yapmış olurlar. TAYYİP HOCAMI 2019’DA AZ %70’LERLE CUMHURUN BAŞINA SEÇECEĞİZ.

Biz milletçe sonuna kadar Tayyip hocamın şahsını koruyacağız. Onu ezmelerine asla fırsat vermeyeceğiz. Bu parti meselesi değil.” (10 Nisan 2017)