İsnat Edilen Suçlamalara Cevaplar

11. SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARIMIZA KURULAN KUMPASIN İÇ YÜZÜ

Sayın Adnan Oktar, 11 Temmuz 2018 sabahı yapılan polis operasyonuyla gözaltına alındıktan sonra, sağlık kontrolüne götürüldüğü sırada polis aracından indirildiğinde basın mensuplarının sorularına tek kelimeyle “İngiliz Derin Devleti’nin oyunu bu” şeklinde bir cevap vermişti.

Bu andan itibaren basında “İngiliz Derin Devleti”nin adı bu soruşturma dosyasıyla birlikte sıklıkla anıldı ve bazı çevrelerin bilinçli manipülasyonuyla karşı propaganda malzemesine çevrildi. Birçok basın yayın organı ve bazı sosyal medya hesapları, Sayın Adnan Oktar’ın güya emniyet teşkilatını hedef gösterdiği, hatta emniyet teşkilatının İngiliz Derin Devleti adına çalıştığı imasının yapıldığı gibi mantıksız iddialarda bulundular.

Sayın Adnan Oktar’ın ifadesi ise çok açıktı: “İngiliz Derin Devleti’nin oyunu bu.”

Burada kastedilen, İngiliz Derin Devleti olarak adlandırılan karanlık gücün bir plan yaptığı, camiamızı pasifize etmek için bu planı uyguladığı, bu plan çerçevesinde İngiliz istihbarat elemanlarının bir takım kişilerle ve halen özellikle emniyette var olduğuna inandığımız kriptö FETÖ’cüler ile işbirliği yaptığı ve böylece sahte deliller ve sahte şikayetçiler üretildiğidir. Nitekim Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın tutuklanmasına sebebiyet veren soruşturma dosyası birçok müştekinin yüzlerce sayfalık hayali anlatımlarını içeren ifadelerle doludur. Bu ifadeler tutuklama sebebi olarak kullanılmıştır. Bu beyanların yalanlarla dolu olduğu ilerleyen aşamada somut delillerle dosyaya sunulacaktır.Ne yazık ki şu anda yaşanan hukuk ihlalleri sebebiyle birçok savunma delilimizi ortaya koyamıyoruz.

TBAV camiası mensuplarını pasifize etmek için gerçekleştirilen, yukarıda ifade ettiğimiz bu sinsi plan dahilinde 2 yıldan uzun zamandır çalışılmış, camiamıza husumeti olduğu malum olan şahıslar eliyle onlarca suç isnadı yapılmış, ortada güya bir örgüt faaliyeti varmış havası oluşturulmuştur. Bu isnatların maddi delilleri ise yoktur. Çünkü iddialar tamamen gerçek dışıdır.

Öte yandan, soruşturma dosyasına savunma avukatlarının erişimi kısıtlanırken basının ve müştekilerin rahatlıkla erişebildiklerini delilleriyle önceki sayfalarda ortaya koymuştuk. İşte böyle bir ortamda, bir takım kişilerin “kaçırıldık, zorla alıkonduk, saçımız çekildi, hayatımızdan endişe ediyoruz, kadınlara yüzlerce kişi tecavüz ediyor, köleleştirme var, casusluk yapıyorlar, kara para aklıyorlar” şeklindeki asılsızsuç isnatlarıyla ortaya çıkması neticesinde, tabi ki adli birimler bu iddiaları soruşturmak durumunda kalmıştır.

Sayın Adnan Oktar’ın ifade ettiği şey, soruşturmayı yapanın İngiliz Derin Devleti olduğu değildir. Soruşturmanın açılmasına sebebiyet veren yalanları ve yalancıları organize edenin yani bu kumpasları hazırlayan güçlerden birinin İngiliz Derin Devleti (istihbaratı) olduğudur. Bu güç, Türkiye’deki elemanları ve uzantıları eliyle emniyet birimlerimizi ve yargımızı yanıltmaya çalışmaktadır.